Arama Yukleniyor...
BUNUBİL.COM » OTOMOBİL » Otomobil Haberleri
Ticari Araç "Oscar"ı Fiat Fiorino'nun Oldu!
Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Tofaş'ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve 80 ülkeye ihraç edilen Fiat Fiorino, uluslararası çapta ticari araç sınıfının “Oscar”ı olarak kabul edilen “Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık görüldü.
Ticari araçlar konusunda uzman, 20 Avrupalı gazeteciden oluşan “Van of the Year” jürisi tarafından “2009 Yılının Ticari Aracı” olarak seçilen Fiat Fiorino, İtalyan üreticinin Fiat ...
... Doblo ve Scudo’nun ardından aynı ödülü kazanan 3. modeli unvanını da kazandı.

Ticari araç endüstrisinin en prestijli ödüllerinin başında yer alan ve uzman 20 Avrupalı gazeteciden oluşan jürinin oylarıyla yılın en iyi ticari aracının seçildiği yarışmanın 2009 yılı sonuçları, 24 Eylül’de 62. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı kapsamında açıklandı. 2006 yılı için Fiat Doblo; 2008 yılı için ise Fiat Scudo ile “Yılın Ticari Aracı” (Van of the Year) ödülünü kazanan Fiat Auto, bu defa Türkiye’de Tofaş tesislerinde üretilen Fiat Fiorino ile “ 2009 Yılının Ticari Aracı” unvanına layık görüldü. Geçtiğimiz yıl dünya çapında 400 bin adetten fazla araç satışı gerçekleştiren Fiat Ticari Araçlar’ın yeni ürün stratejisindeki doğru atılımları taçlandıran “2009 Yılının Ticari Aracı” ödülü, aynı zamanda Fiat Auto ile PSA Grubu’nun sektörel ortaklığının gücünü de yansıtıyor.

Fikri mülkiyet haklarının tamamı Tofaş’a ait olan ve yapılan 390 milyon Euro’luk yatırımla tamamen Türk mühendis ve işçilerinin imzasıyla hayata geçirilen Minicargo projesinin Fiat yüzünü temsil eden Fiorino, kompakt hafif ticari araç sınıfının yükselişini simgeliyor. Fiat Fiorino, Avrupa pazarlarında satışa sunulduğu Aralık 2007’den Ağustos 2008 dönemine kadar olan süreçte 28 bin adet sipariş alarak 9 ay gibi kısa bir sürede hızlı bir başarı grafiği çizmesiyle de dikkat çekiyor. Modern ve estetik tasarımıyla olduğu kadar metropol hayatına uyum sağlayan kompakt boyutlarıyla da ön plana çıkan Fiat Fiorino, ekonomik motor yelpazesi, dinamik yürüyen aksamı ve fonksiyonel yüklemelere imkan veren iç mekan özellikleriyle farkını ortaya koymayı başarıyor.
20 Ocak 2009, Salı - [ 3315 ]
Kaynak: FIAT
Bu haber toplam 2 sayfadan oluşuyor:12
Diğer Otomobil Haberleri...
 

BunuBil.com | Genel Kültür | IP Adresim | Travel | Yaşam | Ekonomi | Facebook.com/bunubilcom | OtoHaber Sponsoru: Chevrolet Türkiye Fan Kulübü |
5
© 2014 bunubil.com
Bilgilerin kullanimi sonucu olusabilecek herhangi bir zarardan bunubil.com sorumlu degildir.
Bu sayfa 0.002 saniyede olusturuldu.